Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osales eile õhtul Tudeng TV saates „Fookus“, kus arutati valitsuse aktsiisipoliitika ja teiste päevakajaliste teemade üle. Ratas rõhutas, et diisli- ja bensiiniaktsiisi tuntav tõus piirab veelgi maainimeste liikumisvõimalusi.

„Eesti maapiirkondade ääremaastumine on viimastel aastatel järjekindlalt süvenenud, sest elu väljaspool valitud tõmbekeskusi on muudetud üha keerulisemaks. Koolide, poodide ja postkontorite sulgemine, puudulik ühistranspordivõrgustik ning töökohtade kadumine on vaid mõned märksõnad, mis iseloomustavad viimaste valitsuste regionaalpoliitikat. Kütuseaktsiisi ootamatu tõstmine on järjekordne lühinägelik samm maaelu väljasuretamise suunas,“ rõhutas Ratas.

„Piinlik on lugeda üleolevaid väiteid, nagu oleks valijad ise süüdi, et nad ei osanud Reformierakonna programmi dešifreerida ning lausa kurb kuulda elukaugeid soovitusi säästlikuma auto ostmiseks. Valitsusparteid peaksid teadma, et vaid murdosa Eesti ühiskonnast saab endale lubada kiirkorras uue sõiduvahendi soetamist. Enamiku inimeste jaoks on auto pikaajaline ja põhjalikult kaalutletud investeering, mille valimisel on kindlasti üks argumente ka optimaalne kütusekulu,“ selgitas Jüri Ratas.

„Seejuures raskendab aktsiisitõus eeskätt maainimeste niigi väljakutsete rohket toimetulekut. Kahjuks pole inimestel tihti võimalik ühistranspordi peale lootma jääda ning Eesti kliimas ei ole reaalne ka aastaringselt jalgrattaga tööl või koolis käia. Seetõttu on põhimõtteliselt väär asuda inimeste sundvajadust senisest märksa kõrgemalt maksustama,“ sõnas Ratas. „Reformierakonna kinnisidee sotsiaalmaksu 1% võrra langetada ei kaalu üles kütusehindade kiire kallinemise ja üleüldise hinnatõusu tagajärgi.“

Jaan Männik

631 6691
[email protected]

Tagasiside