Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna Omavalitsuskogu korraldab neljapäeval, 6. detsembril infopäeva kõigile omavalitsuspoliitikast huvitatud inimestele. Üritus toimub Tallinna tn 11/1 asuva Viljandi Linnaraamatukogu konverentsi- ja näitusesaali III korrusel. Algusaeg kell 16.00, orienteeruv kestus 2-2,5 tundi.

 

„Kohalike omavalitsuste olukord on täna ebastabiilne nii rahalises kui ka poliitilises mõttes. Kõiki valdasid ja linnasid on viimastel aastatel tabanud mitmed rahalised kärped, mis raskendavad oluliselt elanikele vajalike teenuste pakkumist. Valitsuskoalitsiooni poolt on aga oodata veel suuremaid muudatusi – plaanitakse ulatuslikult reformida koolidevõrku ja ümber korraldada Eesti senine haldusjaotus,“ teatas Keskerakonna Omavalitsuskogu esimees Jüri Ratas.

„Seetõttu ootame infopäevale kõiki kohalike omavalitsuste käekäigu vastu huvi tundvaid inimesi. Loomulikult on üritus osavõtjatele tasuta ja kohapeal pakume ka võimalust esitada küsimusi mitmetele omavalitsuspoliitika ekspertidele,“ lisas Ratas. 

Omavalitsustegelane ja erakonna omavalitsuskogu juhatuse liige Helmut Hallemaa märkis, et „kohalik omavalitsus on inimestele lähim avaliku võimu esindus, kellel lasub vastutus oma inimeste eest ning kes otseselt saab leevendada kohalike inimeste elulisi probleeme. Tänane omavalitsuste rahastamine aga ei ole kohaliku elu korraldamiseks ja seadustega pandud ülesannete täitmiseks piisav.  Nüüd tõstetav omavalitsustele mineva üksikisiku tulumaksu osa läheb täielikult kodualuse maa maksuvabastusega puudujääva osa katteks. Me vajame sisulist haldusreformi, mis tugevdaks omavalitsusi kogu riigis.“ 

„Ilmselge on vajadus senisest oluliselt suurema riikliku stabiilsuse järele omavalitsuste rahastamisel. Ikka on tagastamata aastaid tagasi ära võetud tulumaksu osa, ehkki seda ju lubati. Ka kohalikul võimul on õigustatud ootus. Me vajame sotsiaalsemat ja omavalitsusi toetavamat riigivõimu,“ lõpetas Viljandi Linnavalitsusse liige Helmut Hallemaa.  

Keskerakonna Omavalitsuskogu infopäeval arutatakse kohalike omavalitsuste finantseerimise, Euroopa Liidu maaelu toetuste, hariduspoliitika ja volikogu liikme rolli üle. Ettekanded peavad rahandusministeeriumi, põllumajandusministeeriumi ning haridus- ja teadusministeeriumi esindajad ning Eesti Linnade Liidu tegevdirektor.

Lisainfo ja registreerimine e-posti aadressil [email protected]

 

Tagasiside