Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eile toimunud Keskerakonna Omavalitsuskogu aastakoosolekul arutati kohalike omavalitsuste probleeme ja väljakutseid 2013. aastal ning valiti esimees, uus juhatus ja esindaja erakonna volikogusse.

„Eesti inimesed valivad 20. oktoobril taas valla- ja linnavolikogud järgmiseks neljaks aastaks ning soovivad asjatundlikku ja hoolivat juhtimist. Keskerakond läheb kohalikele valimistele programmiga, mis arvestab kõigi Eesti inimeste huvidega ning hindab kõrgelt kohalike omavalitsuste rolli Eesti elu korraldamisel,“ lausus üksmeelselt Omavalitsuskogu esimeheks valitud Jüri Ratas.

„Kohalike omavalitsuste otsustusõigus ja eelarvelised võimalused peavad tõusma. Valitsuskoalitsioonil tuleb viivitamatult taastada kohalike omavalitsuste tulubaas kriisieelsele tasemele, sest tugevad omavalitsused on tugeva riigi alustalad,“ sõnas Ratas.

„Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni poolt kolmapäeval esitatud eelnõu, mis suurendab omavalitsustele laekuva tulumaksu osa 12,13%-le, on esimeseks sammuks kohalike omavalitsuste tulubaasi taastamisel. Kindlasti tuleb oluliselt tõsta ka tasandusfondi ning vähemalt kahekordistada kohalike teede rahastust,“ rõhutas Jüri Ratas.

Rahvusraamatukogusse kogunenud omavalitsustegelased toetasid Riigikogu aseesimees Jüri Ratase jätkamist Keskerakonna Omavalitsuskogu juhina. Juhatusse valiti Eha Võrk, Taavi Aas, Priit Toobal, Jüri Võigemast, Helmut Hallemaa, Taavi Pukk, Urmas Tamm ja Jüri Landberg ning erakonna volikogus esindab Omavalitsuskogu jätkuvalt Madis Kaasik.

Keskerakonna Omavalitsuskogu aastakoosolekul esinesid ettekannetega ka Keskerakonna esimees ja Tallinna linnapea Edgar Savisaar, riigikontrolör Alar Karis ning Eesti Linnade Liidu tegevdirektor Jüri Võigemast.

Tagasiside