Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas esines täna kõnega Sindi linnas lipu päeva tähistamisel.

Jüri Ratas tänas ja tunnustas Sindi kogukonda Eesti riiklike väärtuste ning sümboolika au sees hoidmise eest.

„Õnnitlen südamest kõiki inimesi lipu päeva puhul. Täna möödub 132 aastat Eesti lipu õnnistamisest Otepääl Eesti Üliõpilaste Seltsi lipuna. Sel pidulikul päeval on kohane meenutada ja mälestada kõiki vapraid tudengeid, kes andsid sinimustvalgele rahvusliku ja eestlust sümboliseeriva tähenduse oma vabaduse ja eluga riskides,“ rõhutas Ratas. „Meie esivanemate meelekindluse ja vabadustahte toel võeti sinimustvalge 21. novembril 1918. aastal kasutusele iseseisvunud Eesti Vabariigi riigilipuna.“

„Kodumaa-armastust tuleb kasvatada maast madalast ning Sindi elanikud on siinkohal positiivseks eeskujuks kogu Eestile. Oma isamaa au sees hoidmine ja väärtustamine on hädavajalik meie riigi ja rahva kestmiseks. See mõistmine peab jõudma iga Eesti inimese hinge ja südamesse. Sinimustvalge riigilipp on seejuures meie rahvusliku identiteedi üks olulisemaid alustalasid,“ lausus Ratas.

„Riigilipu heiskamine ja langetamine on alati liigutav ja uhke sündmus. Seda nii igas kodus kui ka Pika Hermanni tornis, kus tõuseb lipp päikesetõusul ja langeb päikeseloojangul. Tõeline rõõm ja lausa pühalik tunne on Toompeal viibida Vabariigi aastapäeva lipuheiskamisel. Riigikogu hoov täitub 24. veebruari varahommikul alati laste, täiskasvanute ja eakamatega, kes tulevad külmast ilmast hoolimata oma isamaa sünnipäeva pidulikult tähistama. See näitab, et kodumaa armastust antakse edasi põlvest-põlve,“ lõpetas Ratas.

Tagasiside