Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas esines täna sõnavõtuga Keskerakonna Jõgevamaa piirkonna aastakoosolekul. Ratas tõi oma ettekandes välja, et Reformierakonna toetus on selgelt langemas, sest erakond ei pannud enne valimisi kõiki kaarte ausalt lauale.

„ERRi tellitud ja Turu-uuringute AS poolt aprillis läbi viidud arvamusuuring näitab, et Reformierakonna toetus on ligi 6% madalam kui Riigikogu valimistel. Põhjuseks asjaolu, et erakonna tegelikud plaanid maksu- ja majanduspoliitika osas selgusid alles pärast valimisi. Teatavasti polnud Reformierakonna valimisprogrammis kordagi isegi mainitud sõna „kütuseaktsiis“, rääkimata kavatsusest tõsta bensiiniaktsiisi nelja aastaga 46,4% ning diisliaktsiisi 51,7% võrra,“ tõi Ratas välja.

„Kusjuures mitte ridagi ei leia peaministripartei Riigikogu valimiste programmist ka majutusteenuse käibemaksu tõstmise kohta. Täpsemalt ei tunnista nende 95-leheküljeline programm üldse sellist mõistet nagu „käibemaks“ ning maksuerisusi mainitakse ainult umbmäärases sõnastuses. Seega võib kindlalt öelda, et Reformierakond ei ole küsinud ega saanud rahvalt mandaati plaanitud maksutõusude elluviimiseks,“ selgitas Jüri Ratas.

„Spordimaailma termineid kasutades, rikkus Reformierakond „Ausa Mängu“ põhimõtteid, näidates inimestele oma massiivses reklaamikampaanias ainult mündi läikivat poolt. Seeläbi õnnestus erakonnal valimised küll napilt võita, kuid aeg näitab, kas see mäng vääris küünlaid. Poliitika on maraton, mitte sprint ning valijate usalduse kuritarvitamine jääb nüüd kõigi kolmikliidu osapoolte südametunnistusele,“ rõhutas Ratas.

Tagasiside