Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas esines täna sõnavõtuga 2015/2016. õppeaasta olümpiaadidel edukalt esinenud õpilaste vastuvõtul Tallinna Lillepaviljonis. Üritusel autasustati Tallinna piirkonnavooru võitjaid ja üleriigilistel olümpiaadidel edukalt osalenud õpilasi ning neid juhendanud õpetajaid.

„Juba olümpiaadil osalemine on tunnustust väärt. Tuhandete osalejate seas lausa auhinnalise koha saavutamine on veel märksa tõsisem saavutus. Tegemist pole ühekordse pingutusega, vaid aastatepikkuse töö ja pühendumisega. Õpetajate puhul tähendab see tihti lausa aastakümneid kestnud panustamist, enesetäiendamist ja õpilaste juhendamist,“ lausus Jüri Ratas. „Oluline on tänada ja tunnustada ka olulise panuse andnud perekonda, lähedasi ja teisi koolitöötajaid.“

„Meie erilist tänu ja tunnustust väärivad kõik haridustöötajad noortele koolitarkuse jagamise ning õigete väärtushinnangute kujundamise eest. Õpetajate mõtted ja teod saadavad ning suunavaid meid läbi kogu elutee. Pühendunud õpetajate toel võrsuvad tänastest noortest eeskujulikud kodanikud, kes rakendavad koolis ning kooliväliselt omandatud teadmisi oma rahva ja riigi hüvanguks,“ rõhutas Ratas.

„Paljude õpilaste jaoks tähendab suve algus ühe eluetapi lõppu kas põhikooli või gümnaasiumi lõpetamise näol. Ees ootavad uued valikud ja uued võimalused nii tööpõllul kui eeskätt õppimise lõputul väljal. Vabariigi koondistesse kuuluvatel noortel seisavad aga ees rahvusvahelised olümpiaadid. Olen kindel, et meie õpilased esindavad Eestit väärikalt ning tõstavad meie riigi tuntust ja mainet rahvusvahelisel tasandil,“ lisas Jüri Ratas.

Tagasiside