Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratase sõnul on Jürgen Ligi poolne Jevgeni Ossinovskit mõnitav sõnavõtt solvav kõigile Eestimaa inimestele ning rahandusminister peab kaaluma tagasiastumist.

„Rahandusminister Jürgen Ligi on tuntud oma üleolevate ja ebaviisakate kommentaaride poolest, kuid siinkohal läks minister üle kriitilise piiri. Kõigi riigijuhtide eesmärk on meie rahvast ja inimesi ühendada, mitte erinevaid rahvusi vastandada või alavääristada. Milleks me üldse räägime integratsioonist, kui Vabariigi Valitsuse liikmed lubavad endale laadseid vaenuõhutavaid sõnavõtte,“ küsis Ratas.

„Jürgen Ligi peab kiiremas korras vabandama nii Jevgeni Ossinovski kui ka kogu Eesti ühiskonna eest. Mina tema asemel kaaluksin väga tõsiselt, kas tal on Eesti ühiskonna silmis usalduskrediiti rahandusministri ametikohal jätkamiseks. See on küsimus ka peaministrile ja Reformierakonnale laiemalt,“ lisas Ratas.

„Kahjuks pole see kaugeltki esimene kord, mil Ligi elementaarset poliitilist kultuuri rikub. Varasemalt on ta teinud mõnitavaid märkusi nii oma erakonnakaaslase Kaja Kallase, Keskfraktsiooni esimehe Kadri Simsoni kui ka paljude teiste riigikogulaste kohta,“ lõpetas Ratas.

 

Tagasiside