Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Keskerakonna esimehe kandidaat Riigikogu aseesimees Jüri Ratas kohtus täna Võru kultuurimajas Kannel erakonnaliikmete ja toetajatega. Ratas keskendus oma sõnavõtus muuhulgas küsimustele, mida ta soovib muuta Eesti regionaalpoliitikas ning maksunduses.

„Viimased valitsuskoalitsioonid on jätnud lubamatult tahaplaanile regionaalpoliitika ning Eesti tasakaalustatud arengu tagamise. Olen tugevalt vastu tegevusetust õigustavale suhtumisele nagu oleks maapiirkondade ääremaastumine paratamatu ja pidurdamatu nähtus. Riigijuhid ei tohi elanike arvu vähenemist pea kõigis maakondades lihtsalt kõrvalt vaadata ning riigistruktuuri järkjärgult kokku tõmmates veelgi kiirendada,“ sõnas Jüri Ratas. „Tegemist on põhimõttelise küsimusega, mille lahendamisse tuleb valitsuskoalitsioonil läbimõeldult ning järjepidevalt panustada.“

„Eesti piirkondliku arengu tasakaalustamiseks tuleb teha täiendavaid investeeringuid ning elavdada uute töökohtade loomist ka väiksemates asulates. Selleks tuleb muuhulgas kehtestada regionaalseid ja sektoriaalseid erisusi maksupoliitikas ning rakendada riiklikke eriprogramme. Eesti inimesed vajavad väärika palgaga töökohti, korras teid, toimivat ühistransporti, lasteaedu, koole, postkontoreid ja kõiki teisi eluks vajalikke teenuseid sõltumata elukohast,“ toonitas Riigikogu aseesimees Jüri Ratas.

„Kosmeetilised maksumuudatused ei vii Eesti elu edasi. Valitsuskoalitsiooni otsus langetada alates 2017. aastast sotsiaalmaksu 0,5 protsendipunkti võrra on ettevõtluskeskkonna seisukohalt marginaalne, kuid võtab kümneid miljoneid vajalikke eurosid riigieelarvest. Sama raha saab ja tuleb märksa mõjusamalt kasutada, keskendudes piirkondadele ja sektoritele, mis reaalselt toetust vajavad. Maksu- ja majanduspoliitikas tuleb näha laiemat pilti ning käsitleda iga muudatust koos selle otseste ja kaudsete mõjude ning võimalike alternatiividega,“ selgitas Ratas.

Tagasiside