Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna, 1. septembril tegid Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed Jüri Ratas ja Kadri Simson järgmise avalduse:

 „Täna, uue kooliaasta alguses kutsume valitsust üles mitte kärpima riigi kulutusi kooliõpilaste tervisliku toitumise arvelt. Tasuta koolitoit, mida tänane Andrus Ansipi juhitav valitsus on valmis järgmise aasta riigieelarve lõigete käigus kaotama, on paljude õpilaste jaoks ainus tervislik soe söögikord päevas. Olukorras, kus lapsevanemate toimetulekuvõime hinnatõusude ja koondamiste tõttu pidevalt halveneb, kasvab vajadus selliste sotsiaalsete meetmete järele nagu koolitoit.“

 „Eesti planeeritav järgmise aasta riigieelarve on 92 miljardit krooni, millele koolitoidutoetuse kaotamine annaks juurde alla 0,15 protsendi ehk 135 miljonit krooni. See ei päästa eelarvet, kuid mõjub halvasti ligi 100 000 põhikooliõpilasele, kes saavad tasuta koolitoitu kuni 2008. aasta lõpuni. Olukorras, kus peaministripartei kavandab sotsiaalmaksu langetamist rikkamatele, mõjub kokkuhoid õpilaste arvelt kohatuna.”

 „Soomlased kehtestasid tasuta koolitoidu rasketele aegadel, Jätkusõja päevil. Soome haridus on maailmas üks parimaid, kuna antakse aru, et õpitulemused on selges seoses õpilaste perede majandusliku toimetulekuga. Seetõttu ei kaotatud koolitoitu ka Soomele majanduslikult raskel lama ajal ja on jätkatud koolitoidu andmist oma õpilastele tänaseni. Kui Eesti riik ei suuda oma õpilasi toita praeguses olukorras, on küsimus pigem suhtumises, kui eelarves. Kutsume üles peaministrit, rahandusministrit ning haridusministrit pingutusteks, et täita valitsuse poolt kevadel antud lubadust haridust ja õpilasi eelarve kärbete käigus säästa.”

 „Õppeaastat alustavatele koolilastele, nende vanematele ning õpetajatele soovime jaksu uute teadmiste omandamisel. Lubame, et sügishooaega alustav Riigikogu näitab eelarvemenetluses oma jäika selgroogu ning seisab hariduseelarve karmi kärpimise vastu.”

Tagasiside