Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratase sõnul otsustavad Euroopa Liidu kodanikud peagi Euroopa järgmise viie aasta arengusuunad. Ratase hinnangul tuleb täna kõigil Eesti erakondadel ja valijatel kujundada selge nägemus, millist tulevikku Euroopale soovitakse.

„Euroopa Parlamendi valimised mõjutavad otseselt enam kui 500 miljoni inimese elu ning kaudselt kõiki globaliseerunud maailma elanikke. Euroopa Liit on suurim majandusjõud ning ühtlasi eestkõneleja keskkonnahoiu, inimõiguste ja sotsiaalse julgeoleku küsimustes. Seetõttu ei tohi me võtta europarlamendi valimisi kergekäeliselt, vaid peame mõistma oma otsuste olulisust ja mõjuulatust,“ selgitas Jüri Ratas.

„Eesti tulevaste eurosaadikute ülesanne on anda oma panus rahu ja julgeoleku tagamiseks Euroopas, stabiilse majanduskasvu taastamiseks ning ebavõrdsuse vähendamiseks. Need on tänased võtmeküsimused. Samal ajal tuleb seada selgelt eesmärgiks Eesti inimeste heaolu ja sotsiaalse turvatunde tõstmine,“ selgitas Ratas. „Euroopa tasandil töötades tuleb mõelda suurelt, kuid ei tohi unustada oma kodumaad ja kaasmaalasi.“

„Järgmistel nädalatel tuleb kandidaatidel debateerida sisuliste mõtete, valimisprogrammide ning lühi- ja pikaajaliste eesmärkide üle. Eesti inimesed väärivad võimalust selgelt valida, milliseid põhimõtteid nad Euroopa Parlamendi valimistel toetavad. Kindlasti tuleb loobuda igasugustest isiklikest rünnakutest ja laimukampaaniatest, mis ainult devalveerivad Eesti poliitikat ning demokraatiat tervikuna,“ rõhutas Riigikogu aseesimees.

Lisainfo:

Jaan Männik

[email protected]
 

Tagasiside