Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas teatas, et kandideerib Euroopa Parlamenti ning asub valituks osutudes seal ka reaalselt tööle. Ratas soovib ühtlasi muuta väärarusaama, et Euroopa Liitu suundumine eeldab lahkumist Eesti poliitikast.

„Enam kui 500 miljoni elanikuga Euroopa Liidu ainuke rahva poolt valitav institutsioon pole kohaks, kus mugavat äraolemist nautida. Euroopa Parlamenti kuulumine ei tähenda üheotsapiletiga puhkust, vaid võimalust töötada rahvusvahelisel tasemel oma riigi ja kõigi Euroopa Liidu elanike heaolu nimel. Igal eurosaadikul on selge kohustus olla töiseks sillaks kodumaa ja ülejäänud Euroopa vahel,“ selgitas Ratas.

„Euroopalik heaolu tuleb tuua kõigi meie inimesteni ning siinkohal peavad andma oma panuse poliitikud Eestis ja ka Euroopas. Samamoodi tuleb edu saavutamiseks võidelda igal tasandil tööpuuduse, väljarände ning ühiskondliku ebavõrdsusega,“ lisas ta.

„Mitmed Eesti tipp-poliitikud, sealhulgas valitsusjuhid on eelistanud lõpetada oma poliitilise karjääri Euroopa Parlamendis või Euroopa Komisjonis. Tegelikult vajab Eesti märksa enam vastupidist liikumist ning Euroopas omandatud kogemusi ja häid koostööpartnereid teistes riikides. Eestile tuleb ainult kasuks, kui riigijuhid omavad töökogemust Euroopa tasandil,“ märkis Jüri Ratas.
 

 

Lisainfo:

Jaan Männik

[email protected]

Keskfraktsiooni pressinõunik

Tagasiside