Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna Euroopa Parlamendi valimisprogrammi töörühma esimees Jüri Ratas rõhutas, et Eestil tuleb juba täna valmistuda 2018. aastaks, mil tähistame riigi sajandat juubelit ning kanname kuus kuud Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja rolli.

„Euroopa Liidu eesistujariigina on meil teatavasti kohustus tagada Euroopa Nõukogu sujuv töökorraldus. Ühtlasi pakub 2018. aasta võimalust senisest aktiivsemalt tõstatada ning edasi arendada Eesti ja kogu Euroopa Liidu jaoks olulisi teemasid. Kindlasti tuleb siinkohal kaasata kõiki parlamendierakondi, poliitikaväliseid eksperte ning kodanikuühiskonna esindajaid, et saavutada parim võimalik tulemus,“ märkis Jüri Ratas.

Eesti läheneva eesistumise kontekstis oluliste teemadena tõi Jüri Ratas välja näiteks Euroopa Liidu põllumajandustoetuste võrdsustamise, Läänemere strateegia arendamise, väikeettevõtluse toetamise, Rail Balticu projekti ning Euroopa üleste e-lahenduste väljatöötamise. „Ühtlasi tuleb Euroopa Liidul jätkata aktiivset idapartnerlust ning toetada partnerriikide tihedamat lõimumist ja koostööd Euroopa Liiduga. Nii suurendame inimeste heaolu ja turvatunnet kõikjal Euroopas,“ lisas Riigikogu aseesimees Jüri Ratas.

„2018 on mitmes mõttes oluline ja märgilise tähendusega ka Eesti pealinna elanikele. Tallinn on seadnud eesmärgiks Euroopa Rohelise Pealinna tiitli võitmise Eesti Vabariigi sajanda juubeli aastaks. Loodushoid ja tervislik elukeskkond on üliolulised väärtused iga inimese jaoks ning nende nimel tuleb igapäevaselt tööd teha. Rohelise Pealinna tiitli võitmine aitaks aga tõsta Tallinna ja kogu Eesti rahvusvahelist mainet ning elavdada turismisektorit. Seega peaks ka see olema erakondadeülene eesmärk,“ tõi Ratas välja.

 

 

Lisainfo:

Jaan Männik

[email protected]

Keskfraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside