Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas rõhutas, et Eestist valitud Euroopa Parlamendi saadikud peavad tegelema Euroopa-üleste teemadega, kuid lähtuma seejuures ennekõike Eesti inimeste heaolust.

„Europarlamenti jõudnud sakslased ja prantslased jäävad ka seal sakslasteks ja prantslasteks ega unusta oma kodumaa huvisid. Eestist valitakse ainult kuus saadikut 751-st ning seetõttu tuleb neil eriti aktiivselt oma riiki ja rahvast esindada. Kui meie saadikud Brüsselis Eesti huvide eest ei seisa, siis ei tee seda keegi,“ lausus Jüri Ratas.

„Eesti riigi tulevik sõltub sisepoliitiliste otsuste kõrval väga tugevalt Euroopa Liidu eelarvest ning ühtekuuluvuspoliitikast. Siinkohal tuleb igal eurosaadikul, ministril ja eurovolinikul anda oma panus Eestile kasulike otsuste vastuvõtmiseks ning reaalseks elluviimiseks. Ma pean silmas näiteks Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi suurendamist, väikeettevõtluse toetamist Ida-Euroopas ning Rail Balticu raudteeühenduse rajamist. Samuti tuleb Eestil tugevamalt seista põllumajandustoetuste võrdsustamise eest,“ loetles Jüri Ratas.

 „Kuulume küll juba kümme aastat Euroopa Liitu, kuid meie mahajäämus jõukamatest riikidest on jätkuvalt liiga suur. Analüütik Ahto Lobjakas lausus ERRi vahendusel koguni, et Eesti pole kahekümne aastaga Põhjamaadele lähemale jõudnud,“ märkis Ratas. „Poliitikutel Eestis ja Euroopas tuleb ühiselt pingutada, et viia Eesti õigele kursile ning tõsta meie inimeste heaolu vähemalt Euroopa Liidu keskmisele tasemele.“    

Lisainfo:

Jaan Männik

[email protected]

Tagasiside