Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osales täna Tervise Arengu Instituudi korraldatud alkoholikonverentsil „Tarbimisest tagajärgedeni“. Ratas rõhutas paneeldiskussioonis senisest jõulisema alkoholipoliitika vajadust, sest iseenesest olukord ei parane.

„Alkoholi liigtarbimine Eestis on ülitõsine probleem, mis on rikkunud või jäädavalt lõpetanud tuhandeid inimelusid. Käesoleval aastal valitsuse poolt heaks kiidetud alkoholi roheline raamat sisaldab mitmeid soovitusi alkoholitarvitamise vähendamiseks. Oluline on, et need head mõtted ei jääks ainult paberile, vaid reaalselt jõustuksid. Pean ainuõigeks alkoholireklaami keelustamist ning selle kättesaadavuse piiramist läbi müügikohtade vähendamise,“ rõhutas Jüri Ratas.

„Keskerakonna eestvedamisel 2008. aastal kehtestatud üleriigiline öine alkoholimüügi keeld on olukorda parandanud, kuid ainult ühest meetmest ei piisa. Tegime juba 2011. aastal Riigikogus ettepaneku keelustada alkoholireklaam tele- ja raadioprogrammis ning välireklaamina. Paraku ei ole meie seaduseelnõud siiani isegi tõsiselt arutatud. Samuti pole riigitasandil piiratud alkoholi kättesaadavust,“ tõi Ratas välja. „Loodan, et järgmine Riigikogu koosseis ja Vabariigi Valitsus on alkoholipoliitika osas märksa tulemuslikumad.“

2013. aastal tarbiti Eestis 10 liitrit absoluutset alkoholi ühe elaniku kohta. Maailma Terviseorganisatsiooni hinnangul toob laadne kogus kaasa tõsiseid kahjusid rahva tervisele. Rohelise raamatu andmetel põhjustab alkohoolsete jookide tarbimine Eestis otsest majanduskahju hinnanguliselt 1,6-2,5% SKP-st, millele lisanduvad erinevad kaudsed kulud.
 

Tagasiside