Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratase sõnul näitavad Euroopa Parlamendi valimised selgelt, millise maailmavaate esindajaid Eesti inimesed toetavad. Seeläbi saavad erakonnad tugeva signaali oma edasise poliitilise tegevuse kavandamiseks, tulevaste juhtide ning ministri- ja presidendikandidaatide valikuks.

„Viimati oli võimalus poliitikute üleriigilist toetust näha 10 aastat tagasi, mil valimised toimusid samuti avatud nimekirjadega. Populaarsemate kandidaatide seast tulid lisaks Euroopa Parlamendi saadikutele mitmed hilisemad ministrid, erakonna juhid ja Riigikogu liikmed ning ka tänane Eesti Vabariigi president. Käesolevad valimised on veelgi kaalukamad, sest neil osalevad pea kõik Eesti poliitika tipptegijad,“ märkis Ratas.

„Seega on Euroopa Parlamendi valimistel pikaajaline ja laiaulatuslik mõju Eesti poliitikale. Rahva ja riigivõimu lähendamiseks on oluline, et meie tulevased riigijuhid omaksid üleriigilist toetust, mitte ei selguks erakondade tagatubades. Eurovalimiste tulemused aitavad järgmisel Riigikogul valida 2015. aastal Eestile uue peaministri ja valitsuse ning 2016. aastal presidendi, keda toetab arvestatav hulk Eesti Vabariigi kodanikke,“ selgitas Jüri Ratas.

„Soovitan kõigil Eesti riigi käekäigust ja tulevikust hoolivatel inimestel kindlasti valimistest osa võtta. 25. mail valime üheaegselt oma esindajad Euroopa Parlamenti ning Eesti tulevased riigijuhid,“ lõpetas Ratas.

Lisainfo:

Jaan Männik

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik

Tagasiside