Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna toetuse järjekordne kasv on loomulikult meeldiv ja kinnitab meile, et inimesed näevad peamist alternatiivi just Keskerakonna poliitikas. Ühelt poolt on oluline see, et Keskerakond ei luba vaibuda majandusküsimustel, millest valitsus parema meelega ei räägi. Teiseks leian, et Eesti inimesed tajuvad selgelt, kuidas Savisaare vastaste rünnakutega on mindud liiale. Õiguskaitseorganeid kasutatakse poliitika mõjutamiseks üha julgemalt ning loomulikult tekitab rahvas protesti kui opositsiooni püütakse jõuvõtetega vaigistada.

Oleme oma aastakonverentsidega näidanud ka erakonna sisedemokraatia tugevust, erakonna piirkondade tuleviku osas on toimunud väga avameelsed debatid ning igati kiiduväärt konkurents juhtivatele positsioonidele. Pidev meediakajastus näitab rahvale, et oleme tegusad ning julgustan teisigi erakondi oma asju sama avameelselt arutama kui seda teeb Keskerakond.

Keskerakonna jätkuva tugeva toetuse taga on ka Tallinna asjade korras hoidmine. Linna elanike arv kasvab, fookuses on olnud mitmed uued algatused ja mõtted ning inimesed tajuvad, et linnas tehakse iga päev kõva tööd tallinlaste heaolu kasvatamiseks. Veel võib Tallinna asjadest positiivsena välja tuua uue juhtkonna tööle asumise Põhja-Tallinna linnaosasse.

IRL-i valimiskünnisel vaakumisest pole mõtet rääkidagi, nende tõusu enam ei usu keegi. Kriisikoosoleku peaksid aga kokku kutsuma sotsid, et mitte minna IRL-iga sama teed. Sisuliselt ületavad sotside toetust opositsioonierakonnad. See näitab taas ilmekalt, kuidas Reformierakond on suutnud valitsuse probleemid ajada edukalt oma partnerite kaela.

Üldine tendets opositsiooni tugevaks kasuks näitab rahva rahulolematust Rõivase valitsusega. Majandusprobleemidega ei tegeleta, kooseluseaduse ja pagulaste küsimused on sisuliselt lahendamata. Maad on võtnud täielik stagnatsioon ning loomulikult otsib rahvas sellele alternatiivi.

Jaanus Karilaid, Eesti Keskerakonna juhatuse liige

Tagasiside