Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid leiab, et Vabariigi Valitsus ei pööra piisavalt tähelepanu elanikkonna kaitsele võimalikus kriisiolukorras.

“Valitsus on võtnud elanikkonna kaitse küsimuse justkui vastu tahtmist oma poliitilisse päevakorda, kuid mitte kuidagi ei saa rahul olla sellega, et alles kahe aastaga soovitakse valmis saada elanikkonna kaitse kontseptsioon. Lausa hämmastav on sealjuures suutmatus kirjeldada infokanaleid ja vastutajaid kriisi hetkel,” rääkis Karilaid ja rõhutas, et Keskerakond on juba korra esitanud parlamendile iseseisva kaitsevõime eelnõu.

“Me julgeme osundada sellele, et kriisiolukorras on meie elanikkond kaitseta, ning elutähtsate teenuste, haiglate ja kohalike omavalitsuste toimimine on võimaliku kriisi korral ülikõrge julgeolekuohuga,” ütles Keskerakonna aseesimees, “olukorras, kus Euroopa Liit on kriisi lävel, rändekriis on juba kestmas pikemat aega ning Venemaa siseolukord on sattunud suure pinge alla, ei tohiks Vabariigi Valitsus tegeleda elanikkonna kaitse küsimusega ainult moe pärast.”

Karilaid rõhutas, et kriisiks valmisoleku kontseptsiooni välja töötamise aega tuleb lühendada kahelt aastalt kuuele kuule ning eraldada selleks valitsuse reservfondist vajalikud vahendid, 2017. aasta riigieelarvesse aga juba plaanipärased vahendid.

Tagasiside