Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni liikme Jaanus Karilaidi sõnul on tal siiralt hea meel, et parlament jõudis täna Tallinna Sadama korruptsioonijuhtumi uurimiskomisjoni rajamise osas üksmeelele. Lisaks teeb saadikule rõõmu, et Reformierakonnal ei õnnestunud pookida uurimiskomisjonile külge täiendavaid kohustusi, mis oleks muutunud kogu komisjoni töö farsiks.

„Me keskendume ikka ühele probleemile ja ma pean Tallinna Sadama korruptsioonijuhtumi põhjalikku uurimist ääretult tähtsaks. 2012. aastal tegi Riigikontroll Tallinna Sadamale auditi, milles nenditi, et riigiäriühing AS Tallinna Sadam eiras korduvalt riigihangete seadust ja äriühingu juhatus ei täitnud oodataval määral hoolsuskohustust, mille tulemusena tegi Tallinna Sadam 2,42 miljoni euro ulatuses põhjendamatuid ja välditavaid kulutusi. Audit oli aga justkui hane selga vesi. Keegi sellele ei reageerinud ning täna tuleb küsida, miks oli see nii? Samal aastal pöördus Riigikontroll ka Riigiprokuratuuri poole, neile tehti avaldus, mille tagajärjel kirjavahetus prokuratuuriga salastati. Meid huvitab, miks,“ sõnas Jaanus Karilaid.

Saadiku hinnangul on kummastav, et Tallinna Sadam on olnud justkui erand, millele ei Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi kantsler, ei asekantsler ega ka minister tegelikult tähelepanu pööranud.

„Vastutust ei kanna ka nõukogu, sest meil pole olnud paigas, mille eest nad vastutama peavad. See on ju komöödia. Mulle tundub, et Tallinna Sadama korruptsioonijuhtumis on veel väga palju seni uurimata tahke, mis väärivad põhjalikumat vaatlust. Ma olen veendunud, et loodud uurimiskomisjon täidab neile peale pandud ootusi ja kui Tallinna Sadama juhtumis peaks paistma ka mõne erakonna kõrvad, saavad need välja toodud,“ lõpetas Jaanus Karilaid.

Lisainfo:
Jaanus Karilaid
Tel. 53 428 029

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel. 53 474 246
[email protected]

Tagasiside