Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Tallinna Sadama uurimiskomisjoni liikme Jaanus Karilaidi sõnul ei tule talle üllatusena informatsioon, et riigi tellitud parvlaevad ei pruugi õigeks ajaks valmis saada. Saadiku sõnul oli taoline võimalus õhus juba pikemat aega ning nüüd on ennekõike tähtis see, kuidas antud uudise valguses reageeritakse ja mida sellest tulevikuks õpitakse.

„Asjaolu, et vähemalt üks uutest parvlaevadest liinile hilineb, oli teada juba mõnda aega. Sõlmitud hankelepingud on tehtud ebakvaliteetselt ning korruptiivsel teel saadud kokkulepped võivad osutuda õigustühiseks, mis toovad kaasa täiendavad kulutused meie riigikassale. Rahvas ootab, et keegi vigade eest vastutust kannaks. Tegemist on tõsise õiglustunde riivamisega, sest kui eraettevõtja vastutab iga oma sammu eest, siis riik talitab mentaliteediga „mõisa köis, las lohiseb“. Ei ole võimalik, et niivõrd tähtsas küsimuses ei vastuta kokkuvõttes keegi. Minu hinnangul lasub siin vastutus nii endisel kui ka tänasel ministril ja Tallinna Sadama nõukogul,“ rääkis Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid.

Karilaidi sõnul on inimeste pahameel poliitikute suunas viimasel ajal selgelt kasvanud ning parvlaevahanke ebakompetentsuse valguses on see ka täiesti arusaadav. „On üsna häiriv lugeda, kuidas endine minister väidab, et tema ei saa vastutust võtta, sest temale annab infot nõukogu. Nõukogu omakorda väidab, et nemad ei tea asjast midagi, asja eest vastutavad vaid juhatuse liikmed. Milleks meile sellised vastutusvõimetud asjapulgad? Oleme ausad, uus nõukogu pole suutnud täita neid ootusi, mis neile peale pandi. Mingisugust kvalitatiivset hüpet sisu ega läbipaistvuse mõttes tehtud pole.“

„Ka tänane majandusminister on jaganud segaseid väiteid. Veel veebruari keskpaigas kinnitas ta meie arupärimisele vastates, et kõik on graafikus ja korras, täna näeme, et see oli selge vassimine. Majandusministeeriumi haldusalast on viimaste aastate jooksul tulnud mitmeid väga kulukaid valeotsuseid, mille eest ei ole keegi vastutust pidanud võtma. Ma siiralt loodan, et parvlaevahankega nii ei lähe. Pigem võiks olla tegemist kaasusega, millest õppida ja luua pretsedent ka vastutuse osas,“ lõpetas Jaanus Karilaid.

Lisainfo:
Jaanus Karilaid
Tel: +372 53 428 029

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside