Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Jaanus Karilaid andis täna majandus- ja taristuminister Kristen Michalile üle arupärimise, milles rahvasaadik tunneb muret 2014. aastal läbi viidud suursaarte ja mandri vahelise parvlaevaliinide riigihanke üle. Nimelt väidab Karilaid, et uute parvlaevade liinile toomine võib rahvale seni arvatust märksa kallimaks maksma minna.

„On teada, et neli uut parvlaeva peavad jõudma liinile alates 1. oktoobrist 2016, kuid avalikkuse ette on viimasel ajal jõudnud piisavalt informatsiooni, mis annab alust arvata, et kõiki lubatud parvlaevu õigeks ajaks valmis ei saada. Nimetatud riski on meedias kinnitanud ka TS Laevad OÜ juht Kaido Padar. Samas on minister seni kinnitanud, et kõik on graafikus. Vihjeid võimalikele hanketingimuste rikkumistele on teisigi. Antud parvlaevahanke läbiviimise suurimaks probleemiks maksumaksja seisukohast on asjaolu, et mingi hetk läheb sõlmitud hankelepingu elluviimine rohkem maksma, kui eelnevalt räägitud. On selgeid ilminguid, et täiendav kulu maksumaksjale tuleb nii parvlaeva teenuse osutamisest, samuti tulenevalt riigiabi ning riigihangete seaduse reeglite eiramisest. Eeltoodu viitab selgelt, et ministeerium on hanked ettevalmistanud ja läbi viinud ebaprofessionaalselt. Aga nagu ikka, ei kanna keegi taas vastutust,“ rääkis Jaanus Karilaid.

Karilaid jätkas: „Eesti valitsus on juba saanud Estonian Air’i näitel väga negatiivse õppetunni ning oleks äärmiselt kahetsusväärne, kui me pole sellest endiselt midagi õppinud. Ärme loobi maksumaksjate raha tuulde. Meie mure on tõsine ning seda jagab kogu opositsioon – näitab seda ka asjaolu, et meie arupärimisele kirjutasid omalt poolt alla ka Artur Talvik Vabaerakonnast ning Martin Helme EKRE-st. Tegemist on tõsise küsimusega.“

„Täna me näeme, et on selgelt suurenenud tõenäosus, et Eesti riik peab tulevikus Väinamere Liinidele hüvitist maksma. Valitsuse käitumine on olnud selgelt vastutustundetud tulevaste koalitsioonide suhtes, kes siis seda suppi sööma peavad asuma. Ootame ministrilt oma küsimustele konkreetseid vastuseid,“ lõpetas Karilaid.

Lisainfo:
Jaanus Karilaid
Tel: +372 53 428 029

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside