Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Valitsuskoalitsiooni saadikud ei toetanud täna Riigikogus arutelu all olnud Keskerakonna fraktsiooni algatatud eelnõu, mille eesmärgiks oli tõsta Eesti kaitsevõimet. Eelnõu algataja Jaanus Karilaidi sõnul vajab Eesti iseseisev kaitsevõime aga endiselt tugevdamist.

„Peaminister Taavi Rõivase vaieldamatuks lemmikteemaks on julgeolek ning sellest rääkides peab ta põhiliseks just liitlaste kohalolu ja nende arvukuse suurendamist. Samavõrd tähtis on aga ka iseseisva kaitsevõime suurendamine. Paraku sellel teemal valitsuskoalitsioon diskuteerida ei soovi. Seda näitas ilmekalt tänane hääletus, kus meie esitatud kaitsevõime parendamise ettepanek kergekäeliselt menetlusest välja hääletati,“ sõnas Riigikogu riigikaitsekomisjoni liige Jaanus Karilaid.

Keskerakonna esitatud eelnõu nägi ette elanikkonna kaitseolukorra analüüsi läbiviimist ning selle põhjal vajalike meetmete, nagu näiteks operatiivse teavitussüsteemi, füüsiliste varjendite ja evakuatsioonisüsteemide ettevalmistamist. Lisaks tuleb tagada inimeste ellujäämine kriisiolukordades ning töötada välja praktilised juhendid ja õppematerjalid avalikkusele.

„Kindlasti vajab arendamist ka meie õhutõrje võimekus, side- ja tankitõrjesüsteemid ning rannikuseire ja -kaitse kontseptsioon võimalike sõjaliste ohtude vastu merelt. Soome on võimeline väga lühikese aja jooksul viima pea miljon inimest maa alla. Loota ainult liitlaste abile ja jätta iseseisva kaitsevõime komponent arendamata on sügavalt vastutustundetu. Kõikide meie esitatud ettepanekute maksumus on võimalik mahutada juba täna riigikaitsele kuluva kahe protsendi SKP-st sisse. Paraku sai täna lõplikult selgeks, et valitsuse julgeolekutahe väljendub vaid sõnades,“ lõpetas Jaanus Karilaid.

Lisainfo:
Jaanus Karilaid
Tel: 53 428 029

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: 53 474 246

Tagasiside