Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon annab täna riigikontrolör Alar Karisele üle arupärimise, millega soovitakse pöörata tähelepanu kaitseministeeriumi poolt läbi viidavatele riigihangetele ja nende kontrollimisele. Riigikogu liikme Jaanus Karilaidi sõnul vajab Riigikontroll riigihangete põhjalikumaks auditeerimiseks lisaraha.

„Kaitseministeeriumi haldusalas korraldatakse mahukaid hankeid, kuid ekspertide hinnangul on ministeeriumi haldusala kontroll ja järelevalve olnud pealiskaudne ja ebasüsteemne. Riigikontroll on erinevate aastate lõikes teinud kaitseministeeriumile mitmeid etteheiteid, kuid põhjalikumaks ja sisulisemaks kontrolliks vajatakse lisaressursse,“ sõnas Jaanus Karilaid.

Saadiku sõnul esitas Riigikontroll rahandusministeeriumile esmakordselt täiendava raha taotluse juba 2013. aasta riigieelarve menetluse käigus. Täiendavad ressursid on vajalikud selleks, et tagada reaalne sisejulgeoleku valdkonna auditeerimise võimekus, misläbi tagatakse ka oluliselt suurem kaitsevõime tõus.

„Meie kõigi huvides on see, et riigikaitsele ja sisejulgeolekule tehtavad kulutused oleksid sihipärased ning looksid reaalselt turvalisust. Soovime oma arupärimisega tuua selguse majja, et millises mahus on Riigikontroll viimastel aastatel üldse jõudnud kaitseministeeriumi riigihankeid auditeerida ning kas nende võimekus vajab ka riigikontrolöri hinnangul kasvatamist,“ lõpetas riigikaitsekomisjoni liige Jaanus Karilaid.

Kaitsevaldkonna ja sisejulgeoleku kulud kokku on 2015. aastal suurusjärgus 730 miljonit eurot, moodustades riigieelarvest ca 8,6%.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246
[email protected]

Tagasiside