Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni liige Jaanus Karilaid edastas täna majandus- ja taristuminister Kristen Michalile Keskfraktsiooni ning EKRE saadikute ühise arupärimise, millega soovitakse tuua selgust valitsuse mõne aasta tagusele otsusele soetada 50 miljoni euro eest jäämurdja Botnica, mis osade ekspertide hinnangul osteti turuhinnast kallima hinnaga.

„Jäämurdja Botnica ostmist ümbritseb tõeline saladuseloor. Toonase majandusministri Juhan Partsi korraldus soetada Botnica ilma avaliku riigihanketa ning andes ette summa 50 miljonit eurot, tekitab küsimusi. Seda eriti juhul, kui põhjalikumalt uurides peaks selguma, et antud laeva turuhind oleks pidanud olema kümneid miljoneid eurosid väiksem. Tänaste andmete juures on võimatu öelda, millele tuginedes tehti jäämurdja hindamine. Me soovime, et tänane majandusminister tehingu tingimusi ja nüansse veidi enam avaks,“ sõnas arupärijate esindaja Jaanus Karilaid.

Karilaid jätkas: „Tallinna Sadama nõukogu liikmed on sõnanud, et ka neile tundus kõrge ostuhind kahtlane, kuid ometi ei reageeritud. Soovime kuulda Kristen Michali hinnangut, milline ikkagi oli nõukogu vastutus antud protsessis? Kui minister Parts oleks andnud korralduse hankida mingi kindel laev kuni 200 miljoni euro eest, kas ka siis oleks pidanud samuti Tallinna Sadama nõukogu vastava korralduse täitma? Milleks meile rahva huve kaitsev nõukogu, kes seda juba mitmendat episoodi ei tee?“

„Ma tervitan uudist, et Kapo on võtnud ka Botnica ostu tõsisema vaatluse alla. Kui tegeliku ostuhinna ning reaalse väärtuse hinnavahe ulatubki kümnetesse miljonitesse eurodesse ning see kõik on tulnud maksumaksja taskust, väärib juhtum uurimist. On aeg, et keegi kannaks negatiivsete otsuste eest ka reaalset vastutust. Kui firmajuht eksib, kannab ta selle eest ka vastutust. On aeg panna ka riigi juhtivpoliitikud oma tegude eest vastutama,“ lõpetas Karilaid.

Lisainfo:
Jaanus Karilaid
Tel: +372 53 428 029

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside