Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni saadik Jaanus Karilaid andis Riigikogu juhatusele üle kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise seaduse eelnõu, millele oli alla kirjutanud saadikud Keskerakonnast ja EKRE-st.

Alla kirjutasid järgmised parlamendiliikmed: Jaanus Karilaid, Mart Helme, Märt Sults, Peeter Ernits, Martin Helme, Uno Kaskpeit, Erki Savisaar, Dmitri Dmitrijev, Olga Ivanova, Raivo Põldaru, Vladimir Velman ja Siret Kotka.

Karilaidi sõnul on eelnõu idee väga lihtne: „Kooseluseaduse vastuvõtmisega eelmisel aastal tekkis olukord, kus ühiskonna liitmise asemel hoopis lõhestati seda. Seaduse korrektse vastuvõtmise jaoks puudus eelmises Riigikogus vajalik häälte hulk, mis tingis seaduse rakendamise vajalikkuse eraldi seadusega Riigikogu praeguses koosseisus.“

„Rakendussätete vastuvõtmine on samuti takerdunud ning need, kes hääletasid omal ajal seaduse vastuvõtmise poolt, ei taha täna oma seadusandlikku tööd lõpuni viia. Selline halb õigusloome praktika ning määramatus võib tuua mitmeid kohtulahendeid ja kulusid maksumaksjale. Kooseluseaduse tühistamisega soovitakse lõpetada tekitatud segadus ning taastada ühiskonna enamust rahuldav olukord. Leian, et Eesti ühiskonnas on sadu tähtsamaid probleeme kui kooseluseadus,” lõpetas Jaanus Karilaid.

Tagasiside