Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis täna tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskile üle arupärimise, milles nõutakse ministri põhjendust ja vastuseid perearstipunktide sulgemisele Valgamaal ja Võrumaal. Kagu-Eestist parlamenti valitud rahvasaadik Heimar Lenk leiab, et taoline samm on järjekordne näide maaelu suretamisest.

„Minu valimisringkonnas Võru-, Valga- ja Põlvamaal on saanud viimastel kuudel ärevaks kõneaineks perearstipunktide sulgemine. Aastavahetusel rippusid Valgamaa Tõlliste valla Tsirguliina ja Võrumaa Varstu valla perearstikeskuste uksel sildid: 1. jaanuarist siin enam tervishoiuteenust ei osutata. Kohalik ajakirjandus lööb häirekella ja rahvas väljendab rahulolematust. Kohtadel on kogutud hulk protestiallkirju ja ministeeriumi ning valitsuse aadressil käib sotsiaalmeedias äge kriitika. Pahameel on ka arusaadav, sest maapiirkondades arstikeskuste sulgemine tähendab seda, et perearstile pääsemiseks peavad inimesed tulevikus mitmeid kümneid kilomeetreid sõitma. Eakatele inimestele on aga tegemist väga suure probleemiga,“ sõnas arupärimise esitanud Heimar Lenk.

Lenk jätkas: „Arupärimine peab andma meile selguse, miks otsustati kohalikud perearsti vastuvõtud sulgeda. Kui haldusreformiga loodetakse teenused ja riik kohalikele elanikele lähemale tuua, siis sellised sammud on ju otse vastupidised. Minu hinnangul on väär, et taolisi käike otsustab Terviseamet ja seda ilma kohalikke olusid ja inimesi teadmata.“

„Kahjuks on levimas ka kuuldused sellest, et sarnaseid sulgemisotsuseid võib peagi oodata ka teiste Kagu-Eesti perearstikeskuste kohta. Minister peab konkreetselt vastama, kas kuulujutud vastavad tõele või mitte,“ lõpetas Heimar Lenk.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246

Tagasiside