Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Evelyn Sepp: Riigikogu heastas tolliametnikele ebaõigluse 

Riigikogu tegi täna tolliseadusesse täienduse, mis näeb ette võrdse kohtlemise tööaastate staaži arvestamisel   1990 – 1994. majanduspiiril töötanud inimestel.

Eelnõu puuduta neid tolliametnikke, kes töötasid tolliametnikuna piiril ajavahemikul 22.oktoober 1990 kuni 31.juuli 1994.

Oluline on see, et need inimesed töötasid piiril, mitte kontoris, ning teiseks, et neil oleks 20 aastat tolliteenistuse  staaži. Analoogia  lähtub politseiametnikest.

„See on töötavate inimeste seadus, mis likvideerib olulise ajaloolise ülekohtu,” ütles eelnõu algataja, Keskerakonna fraktsiooni liige Evelyn Sepp. „See ei ole eripensionite seadus nagu selle vastased väidavad. Peamine on  see, et inimesed, kes töötasid teistega võrdsetes tingimustes majanduspiiril saaksid koheldud võrdselt oma toonaste kolleegidega.”

Sepp ütles, et eelnõu puudutab neid mehi-naisi, kes seisid neil aastail koos politsei ja piirvalvuritega  taassündiva Eesti Vabariigi esimeses vahipostis – majanduspiiril.

„Mida tähendas majanduspiir?,” küsis Sepp. ”Tähendas seda, et see oli esimene ja  praktiliselt ainus koht, kus suudeti kontrollida organiseeritud kuritegevuse kanaleid. See oli muuhulgas ka koht, kus  oma  taassündi ettevalmistava  Vabariigi ametnikud langesid  sageli ise kuritegelike rünnete ohvriteks”.

Seadus jõustub 1.jaanuaril 2008. Eelnõu menetlus kestis ligi 2 aastat.

Tagasiside