Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Evelyn Sepp ütles, et ta on sotsiaaldemokraatide kampaaniast hämmingus ja ootab selle kohta selgitusi presidendiks valitud Toomas H. Ilveselt.

“Kui see on uus euroopalik poliitika, mida toetasid kõik Eesti paremerakonnad, siis on demokraatia Eestis küll ohtu sattunud,” ütles Sepp. „Täna ei ole tegu enam valimiskampaaniaga, vaid valitud presidendi poliitikaga.”

Sepa sõnul on üldteada, et isiku kujutist ei saa reklaamides kasutada isiku enda nõusolekuta. „Kuidas on aga võimalik, et hr Ilves, kes on erakonnast välja astunud, nõustub osalema ühe erakonna värbamiskampaanias?” küsis Sepp „Selline käitumine on äärmiselt kummastav, ilmselgelt vastuolus ka põhiseaduse mõttega. Liiatigi, kui meil on tegu uue presidendiga, kes on nii sõnas kui ka teos lubanud muuta Eesti riigi ja selle presidentuuri ausamaks ja paremaks kui iial varem.”

„Kutsun üles eufoorias Sotsiaaldemokraatlikku erakonda olema oma avaldustes mõõdutundelisem,” ütles Sepp. „Valimisvõit on igati meeldiv sündmus, kuid see ei muuda veel kõiki teisi ebademokraatlikuks. Selline sõnadega vehkimine on äärmiselt labane ja ebaadekvaatne. Pikaajalisest opositsioonist välja tulek võtab kindlasti aega, aga see oleks siiski vajalik edasise konstruktiivse koostöö huvides.”

Inimõigustealasel konverentsil Genfis viibiv Sepp ütles, et ta ootab presidendilt väärikat ja kiiret reageerimist ning selgitusi avalikkusele, kuidas tema osalemine erakonna värbamiskampaanias on kooskõlas presidendikandidaadina väljendatud eetiliste põhimõtetega.

Evelyn Sepp
RK Keskfraktsiooni liige
5106205

Toomas Raag
KE infojuht
50 99 592

Tagasiside