Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Euroopa Rohelise Pealinna teemalisel rahvusvahelisel konverentsil Stockholmis arutasid Euroopa ja USA linnapead linnade jätkusuutliku arengu 20 aasta tulevikuvisioone. Linnapead jagasid kogemusi, kuidas nad on saanud ja kavatsevad visioonieesmärgid linna jätkusuutlikkusest ja paremast elukvaliteedist viia reaalsuseks.
USA linnade esinduslik delegatsioon tutvustas oma kogemusi ja tundis suurt huvi Euroopa Rohelise  Pealinna konkursimudeli vastu. Teatavasti kannab seda austavat tiitlit käesoleval aastal Stockholm ja 2011 aastal Hamburg.
Seekord kandideeris konkursil sellele tiitlile kokku 17 Euroopa linna, millest finaali kvalifitseerus 6 – Barcelona, Malmö, Nantes, Nürnberg, Reykjavik ja Vitoria- Gasteiz.
Eile õhtul Stockholmi Raekojas toimunud pidulikul galaõhtul kuulutas 

Euroopa Liidu keskkonnavolinik Janez Potočnik välja, et 2012 aastal kannab Euroopa Rohelise pealinna tiitlit Vitoria-Gasteiz ja 2013 aastal Nantes, kus on tehtud palju tööd tagamaks linnade tervislikum elukeskkond ja jätkusuutlik areng.

Riigikogu aseesimehe Jüri Ratase sõnul, kes viibib Stockholmis kui idee algataja, väärivad nimetatud linnad oma tegevusega kindlasti neile antud tiitlit.
„Huvi Euroopa Rohelise Pealinna“ konkursi ja sellest osavõtu vastu on laienenud mitte ainult Euroopa linnade seas, vaid ka USA-s ja seda on meeldiv tõdeda,“ lisas Jüri Ratas
 
Tagasiside