Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna fraktsioon esitab täna Riigikogule otsuse eelnõu, millega teeb ettepaneku Vabariigi Valitsusele tagada rahaline kompensatsioon Tallinna Lastehaiglale saamata jäänud tulu osas.

„Tallinna Lastehaigla patsientidel ei ole tulnud tasuda voodipäeva- ega ka visiiditasu, sest nii tagatakse kõigile lastele juurdepääs arstiabile olenemata nende perekonna majanduslikust olukorrast,“ rääkis Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Mailis Reps.

Repsi sõnul jääb Lastehaigla järgmisel aastal aga väga raskesse seisu, sest Valitsus on algatanud eelnõu, mis tõstab 2013. aastast nii visiidi- kui ka voodipäevatasu piirmäära vastavalt 5 ja 2,50 euroni. „See tähendab võrreldes teiste haiglatega saamata jäävat 416 000 eurot aastas. Lastehaigla arstide palgad on niigi madalamad kui mujal haiglates ning sellises olukorras muutub pea võimatuks palgatõusu pakkuda.“

„Tallinna Lastehaigla on oma murega pöördunud Riigikogu sotsiaalkomisjoni poole ning seega teeb Keskerakonna fraktsioon ettepaneku leida Tallinna Lastehaiglale rahaline kompensatsioon saamata jäänud tulu eest Vabariigi Valitsuse poolt tõstetud visiidi- ja voodipäevatasude mitterakendamisel,“ lisas Reps, „selline samm aitaks tõsta Tallinna Lastehaigla töötajate palku ning tagada kõigile lastele arstiabi kättesaadavuse olenemata nende perekonna rahalistest võimalustest.“ 

Tallinna Lastehaigla on pikkade traditsioonidega iseseisev tervishoiuasutus, kus teenuseid osutatakse ainult lastele. Haiglas kasutatakse perekeskset hooldust, uuendusi ja avastusi, rakendades neid oma võimaluste piires. Esimene lastehaigla alustas Tallinnas tööd juba 1940. aastal.

 

Tagasiside