Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjoni keskerakondlasest liikme Erki Savisaare sõnul loob täna parlamendis esimesele lugemisele tulev ühistranspordiseaduse muutmise eelnõu seaduseks saades ohtliku pretsedendi kogu Euroopa jaoks, millest edaspidi hakkavad kõik lähtuma. Just seetõttu vajab nn Uberi eelnõu märksa põhjalikumat arutelu ja sisu, kui täna seadusena välja pakutu.

„Poliitika mitte ainult ei pea aus olema, vaid ta peab ka näima aus. Täna jääb mulje, et algatatud eelnõu taga ei ole midagi muud, kui kitsa huvigrupi lobitöö. Sellisel kujul ei tohi kõnealune eelnõu kindlasti seaduseks saada. Eesti Politsei on öelnud, et Uberi näol on tegemist piraattaksoteenuse pakkumisega. Ka justiitsministeerium on sõnanud, et eelnõu kubiseb vastuoludest põhiseadusega. Tekib küsimus, miks soovivad eelnõu eestvedajad taolise praagiga nii kiirustatult edasi minna,“ küsis Keskerakonna juhatuse liige Erki Savisaar.

Savisaare sõnul jälgib kogu Euroopa huviga, millise lahendusega Uberi seadustamiseks välja tullakse, sest see loob pretsedendi ülejäänud Euroopa jaoks. „Sisuliselt võib öelda, et Eesti otsustest sõltub kogu Euroopa taksojuhtide edasine saatus. Kui me seadustame taolise pooliku lahenduse, võib see saada aluseks, et muuta vastavaid seadusi kogu Euroopas.“

„Jagamisteenuse pakkumise puhul on tegelikult väga palju kitsaskohti, mis vajavad lahendamist. Näiteks räägitakse pidevalt, et Uberiga sõites saab maksta vaid krediitkaardiga, kuid olen isiklikult kokku puutunud olukorraga, kus mulle pakuti võimalust tasuda sõidu eest sularahas. Täna valitseb väga selgelt ebaaus konkurents klassikalise taksoteenuse ning Uberi pakutava teenuse vahel. Kui me muudame seadusi, ei saa me asuda ühte teenust teisele eelistama,“ lõpetas Erki Savisaar.

Lisainfo:
Erki Savisaar
[email protected]

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside