Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakond on valmis alates aprilli lõpust leevendama piiranguid, kui COVID-19 nakatunute arv ja koroonapatsientide arv haiglas langeb alla kriitilise piiri ning näitab püsivat langustrendi, ütleb Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Erki Savisaar.

“Kui COVID-19 olukord liigub stabiilselt paranemise suunas, teeme ettepaneku avada koolid, kaubanduskeskused, söögikohad, meelelahutusasutused, kirikud, spordisaalid ja ujulad tingimusel, et ruumide täituvus on kuni 50% ning järgitakse kõiki ettevaatusabinõusid. Samuti võiksid olla lubatud välitingimustes treeningud kuni kümneliikmelistes gruppides,” lausub Erki Savisaar. “Eesti on vaktsineerimise tempo poolest Euroopa Liidu kolmas riik ja lähiajal lisandub märkimisväärne kogus vaktsiinidoose. Viimase seitsme päeva nakatumisnäitaja näitab langustrendi ja vaktsineeritud inimeste järjepidev suurenemine annab alust teha kuu lõpus piirangute leevendamisel esimene samm.”

Erki Savisaare sõnul tuleb piirangute leevendamisel näidata üles paindlikku suhtumist. “Piirangute leevendamisest on vaja rääkida juba praegu, et mõistlik suveplaan koos siht- ja sidusrühmadega paika saada. Kindlasti tuleb arvesse võtta valitsust nõustava teadusnõukoja seisukohti ja kuulata sektorite katusorganisatsioonide soovitusi. Keskerakond peab õigeks, et piirangud peavad olema loogilised, arusaadavad ja ühesed,” räägib ta.

“Nädala alguses avaldatud kevadise majandusprognoosi andmetel oli Eesti majanduslangus 2020. aastal kardetust väiksem – 2,9 protsenti,” märgib Erki Savisaar. “Kahanemine oli kaks korda tagasihoidlikum kui Euroopa Liidus keskmiselt. See oli eelmise valitsuse paindlike otsuste tulem ja annab meile nüüd majandust taaskäivitades hea stardipositsiooni.”

Erki Savisaar kinnitab, et Keskerakond on avatud igakülgsele koostööle, et leida üheskoos mõistlikud lahendused. “Eesmärk on tähistada üheskoos piiranguteta jaanipäeva ja nautida Eestimaa suve,” lisab ta.

Tagasiside