Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon edastas sel nädalal peaminister Taavi Rõivasele arupärimise, mille sisuks on Eesti rahvastiku vähenemine ning valitsuse tegevuskava rahvaarvu languse peatamiseks ning uuenevate oludega kohanemiseks. Arupärijate esindaja Erki Savisaare sõnul väheneb Eesti elanikkond Statistikaameti prognooside kohaselt aastaks 2040 umbes 10 protsenti ehk ligikaudu 120 000 inimese võrra.

„Lisaks on oodata rahvastiku vananemist ning tööealise elanikkonna veelgi kiiremat vähenemist. Paralleelselt sündimuse vähenemisega on kasvanud oodatav eluiga, mis tähendab, et tööealise elanikkonna vähenemisega käib kaasas vanemate vanusegruppide suuruse kasv. Peaminister peab selgitama, milline on taoliste muutuste valguses valitsuse tegevuskava, et rahvastiku arv edaspidi ei kahaneks ning Eestis ei tekiks olukorda, kus ei ole piisavalt töökäsi, et pidada üleval ravi- ja pensionisüsteemi,“ sõnas Erki Savisaar.

Savisaar jätkas: „Tööandjate Keskliidu andmetel jääb Eestis tulevikus puudu tuhandeid töökäsi. Meie peaministrile meeldib rääkida, kuivõrd ideaalne elu- ja ettevõtluskeskkond Eestis on, kuid ametliku statistika kohaselt on viimase 14 aasta jooksul läinud Eestist välismaale ligi 50 tuhat inimest rohkem kui siia saabus. Ka valitsuse hiljuti algatatud haldusreform näitab, et nad on leppinud rahvastiku vähenemisega ja koondumisega keskustesse, tõmmates maapiirkondade arvelt elu Eestis veelgi koomale.“

„See kiirendab ääremaastumist veelgi enam. Inimestel justkui ongi kaks valikut – kas tulla elama pealinna või siirduda otse välismaale. On selge, et midagi on Eestis siiski mäda, et siin ei nähta parimat võimalust elada ja lapsi sünnitada. Peaminister peab väljuma enda mullist ning lõpuks probleemi tõsidust mõistma,“ lõpetas Savisaar.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: 53 474 246

Tagasiside