Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus läbis teise lugemise seaduseelnõu, mille kohaselt suurendatakse väiketootja õlle tootmismahu piiri 0,6 miljonilt liitrilt 1,5 miljoni liitrini aastas. Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni kuuluva Erki Savisaare sõnul on seadusemuudatuse eesmärk suurendada väikeõlletootjate konkurentsivõimet suurtootjatega.

„Väikeste pruulikodade arv on alates 2013. aastast jõudsalt kasvanud ning nõudlus nende toodete järele on suur nii välisriikides kui ka kodumaal. Praeguseks on aga pruulikodadel kasvupiir ees, mistõttu on vajalik kehtestada uus tootmismahu piir väikeõlletootjatele, et nad saaksid jätkuvalt aktsiisisoodustust, müües oma tooteid Eestis,“ ütles Savisaar.

„Samuti on muudatus oluline väikeettevõtluse arendamise ja toetamise eesmärgil. Enamik väikepruulijaid tegutsevad maapiirkondades ning sealsete ettevõtete laienemine ja inimestele töökohtade võimaldamine on ainult positiivne,“ ütles Savisaar.

Lisaks tuleks Keskerakonda kuuluva Savisaare sõnul kaaluda järgmisena lihtsustuste tegemist väikestele veinitootjatele. Näiteks pakkudes neile fikseeritud hinnaga aktsiisikleepse, millega nad saaksid täita maksukohustuse riigi ees omamata aktsiisiladu.

Euroopa Liidus on 13 riiki 23 liikmesriigist rakendanud maksimaalset soodustuse piirmahtu 2 miljonit liitrit, kuigi erinevate soodusmääradega. Seejuures Eestis rakendatav soodustuse maht on Euroopa kõige madalam.

Tagasiside