Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Erki Savisaar sõnas täna parlamendis toimunud olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelul, et Eesti peab mõistma, et me ei ole enam IT-riikide esirinnas ning Balti tiiger on kahjuks asendunud puhkava kodukassiga. Täna arutelu all olnud kiire interneti kättesaadavuse seisukohalt kuulub Eesti saadiku sõnul aga koguni Euroopa punaste laternate hulka.

„Kujutlus Eestist, kui arenenud ja eesrindlikust internetiriigist, ei ole enam kahjuks pädev. Me oleme küll mitme pakutava lahenduse rakendamise osas olnud maailmas esimeste seas, kuid probleem tekib sellest punktist edasi liikumisel. Kui vaadata statistikat, siis näeme, et keskmise juurdepääsukiiruse poolest internetile ei tundugi Eesti positsioon maailmas esmapilgul väga halb – oleme 19. kohal maailmas. Kuid kui arvestada, et kõigi meie naabrite võrgud, välja arvatud Venemaa, on Eesti omast kiiremad, siis mõistame, et tegemist pole eriliselt uhke kohaga. Taotledes aga arenenud IT-riigi staatust ei ole see 19. koht kaugeltki piisav,“ rääkis Erki Savisaar, kes on aastaid töötanud IT-spetsialistina.

Savisaar jätkas: „Sõna „lairiba“ on meil aga totaalselt ära lörtsitud. Ühenduskiirused, mida müüakse sõnadega „ülikiire“ ja „ultrakiire“, on tänapäeva tehnika arengut silmas pidades enamasti napilt keskmised. Riigikontrolli hinnangul puudub meie riigil igasugune plaan, kuidas kiire võrgu arenguga edasi liikuda. Valitsusel puudub plaan ja selle varjamiseks väidetakse, et inimesed ei tahagi kiiret internetti. See on aga paraku vale! Ka võrgu hind on meil võrdlemisi kõrge. Naabritest on vaid Läti võrk meie omast pisut kallim. Enamus Euroopat on Eestist odavam.“

„Seega saab olukorra kokku võtta väga kergesti. Eesti internet on aeglane, kallis, korruptiivne ja isegi sellisel kujul raskelt kättesaadav. Selle varjamiseks räägitakse aga pidevalt mobiilsest internetist, mille levilt me oleme tõepoolest maailma tipus, kuid mida ei saa kuidagi kiireks pidada. On aeg üles ärgata ja kiiret võrku reaalselt ehitama asuda. Tänasel viisil jätkates vajume me aga üha sügavamale sohu,“ lõpetas Erki Savisaar.

Lisainfo:
Erki Savisaar
[email protected]

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
[email protected]

Tagasiside