Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Erki Savisaar tunnustab valitsuse otsust, liikuda 2050. aastaks kliimaneutraalne majanduse suunas. Tema sõnul on Eestil selle eesmärgi saavutamiseks täna hea stardipositsioon.

„See on kahtlemata õige suund ning Eestil on täna eesmärgi saavutamiseks ka vastav tegevuskava olemas. Viimaste aastate sammud põlevkivitööstusesse on olnud edasiviivad. Uued tootmisjaamad on säästvamad, efektiivsemad ja oluliselt keskkonnasõbralikumad ning aidanud märkimisväärselt vähendada kasvuhoonegaaside heidet, kuid mõistagi 2050. aastal me põlevkivist energiat ei tooda,“ ütles Savisaar, lisades, et nii maailma kui ka Euroopa kontekstis on Eesti hetkel ikkagi suhteliselt väike CO2 õhku paiskaja.  

Keskerakonda kuuluva Savisaare sõnul on Eestil hea võimalus selles valdkonnas maailmas läbi lüüa ja olla teerajajaks. „Roheline planeet ja keskkonnahoid on täna teema number üks ning Eesti peaks olema eestvedajaks. See on meie võimalus pakkuda maailmale välja nutikaid keskkonnaalaseid lahendusi, tehnoloogiaid ja teenuseid ning tuua seeläbi ülemaailmset tuntust ja kasu,“ sõnas Savisaar.

„Kliimamuutustega võitlemine pole siiski ainuüksi Eesti ja Euroopa probleem. Euroopa Liidu kliimaambitsioonid on täna meile teada, kuid hoopis suurem väljakutse on see, mil moel me saaksime kogu maailma ühte jalga käima,“ ütles Savisaar. 

Tagasiside