Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis täna majandus- ja taristuminister Urve Palole üle arupärimise, kus oodatakse vastuseid parvlaevaliiklust ümbritsevatele mureküsimustele. Keskerakonna aseesimehe Enn Eesmaa sõnul tuleb parvlaevade hankega üleskerkinud probleemid kiirelt lahendada, vastasel juhul külvatakse saarte inimeste hulgas vaid ebakindlust ja asjatud paanikat.

„Möödunud nädala praamihanke uudised olid justkui Ameerika mäed. Kui esmalt tundus, et kogu saaga on lõpuks positiivset lahendust saamas, siis täna näeme, et segadust on rohkem kui enne. Hämmastav, et niivõrd tähtsas küsimuses ei suuda ministeeriumid koostööd teha. Täna on tähtis hanke ümber kerkinud küsimustele kiirelt vastused saada ning asjaga edasi minna. Keegi ei taha, et tekiks olukord, kus 2016. aasta 1. oktoobri hommikul ei saa saarlased enam mandrile sõita,“ sõnas Riigikogu liige Enn Eesmaa.

Lisaks parvlaevade hanke probleemidele vastuste saamisele soovib Keskerakond taas tõstatada ka küsimuse, et saarte elanikud võiksid alates 2017. aastast parvlaevades tasuta sõita. Enn Eesmaa hinnangul aitaks taoline muutus kaasa Eesti regionaalsele arengule.

„Täna on saarel elamine justkui karistus. On paratamatu, et Hiiumaal ja Saaremaal ei pakuta näiteks sama laialdast ja samal tasemel tervishoiuteenust kui pealinnas. Seetõttu on saarte inimeste kulutused arstile sõites mandrielanikest paratamatult suuremad. Tagades hiidlastele ja saarlastele tasuta parvlaevasõidu, aitame neil kulutusi vähendada,“ lõpetas Eesmaa.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressinõunik

Tagasiside