Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Keskerakonna aseesimees Enn Eesmaa kutsub Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa valimisringkonnast parlamenti valitud saadikuid Urve Tiidust, Kalle Laanetit, Lauri Luike, Raivo Aegi, Andres Ammast ja Hannes Hansot hääletama esmaspäevasel erakorralisel istungil parlamendi ette tuleva maksupaketi vastu. Saadiku sõnul on tegemist kobareelnõuga, mis halvendab Eesti inimeste heaolu.

„Palju on juttu olnud sellest, mida toob endaga kaasa maksupaketi arutu läbisurumine. Valitsuse planeeritav kütuseaktsiisi tõus tabab valusalt ennekõike maapiirkondade inimeste rahakotti ning mõjub halvasti nende heaolule. Me oleme teinud ettepaneku, et tuleks ära jätta Reformierakonna veetav sotsiaalmaksu ühe protsendiline langetus ning siis saab ära jätta ka kütuseaktsiisi kasvu ning majutusasutuste käibemaksumäära tõusu. Seega alternatiivid on olemas,“ sõnas Riigikogu liige Enn Eesmaa.

Piirkonnast valitud Keskerakonna saadikud Enn Eesmaa ja Jaanus Karilaid hääletavad maksupaketi seadustamisele kindlasti vastu. Eesmaa sõnul peaksid seda aga tegema ka teised.

„Tuleb ikkagi mõelda Eesti rahva tahte, mitte valitsuse käsu peale. Ma loodan, et koalitsioonisaadikud mõtlevad enne hääletust hoolega järele ning langetavad esmaspäeval õige otsuse,“ lõpetas Enn Eesmaa.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
[email protected]

Tagasiside