Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Riigikogu Keskerakonna esindaja korruptsioonivastase seaduse kohaldamise komisjoni Aivar Riisalu pöördub avaliku kirjaga Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu poole, et saada hinnangut Isamaa ja Res Publica Liidu poliitikute Urmas Reinsalu ja Ken –Marti Vaheri kampaaniale, mida rahastatakse majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi rahaga.
 
Nii 2009. kui 2010. aasta riigieelarves on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ridadel ette nähtud summad MTÜ Eesti Omanike Keskliidu toetamiseks. Järgmise aasta riigieelarve eelnõus on MTÜ finantseerimiseks ette nähtud kaks miljonit krooni.
 
„Küsimus ei ole maailmavaates ega erakondlikus eelistuses vaid faktis, et nimetatud MTÜ levitab reklaamlehti, mis soovitavad hääletada kohalike omavalitsuste valimistel kas Urmas Reinsalu, Ken-Marti Vaheri või mõne teise IRL liikme poolt,“ ütles Riisalu.
 
Antud teemal esitas Keskerakonna fraktsioon täna arupärimise minister Juhan Partsile järgmiste küsimustega:
 
  1. Miks eraldab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium raha MTÜ-le, kes teeb IRL-ile valimispropagandat?
  2. Kui palju valimistrükiseid on valminud ministeeriumi poolt eraldatud rahast? Kas neid levitatakse vaid Tallinnas või üle kogu Eesti?
  3. Milliste IRLi poliitikute poolt nimetatud trükised hääletama kutsuvad?
  4. Kas kavatsete valimispropagandaks kulutatud riigi raha tagasi nõuda?
  5. Kuidas on avaliku raha kasutamine valimispropagandaks kooskõlas valimiste hea tavaga?
  6. Kui suures summas on kokku riik eelpool nimetatud MTÜ-d toetanud?
  7. Kui palju on nimetatud MTÜ riigieelarve vahendeid kasutanud Euroopa Parlamendi valimiste kampaanias? Isamaa ja Res Publica Liit kasutas europarlamendi valimiste kampaanias kõigist erakondadest kõige enam telereklaami (15 473 eetrisekundit) ning kõige enam ajalehereklaame, kuid deklareeris peasekretär Margus Tsahkna sõnul 5,3 miljonit krooni. Samas oli vähem telereklaami (11 586 eetrisekundit) ja trükireklaami kasutanud Keskerakonna kulud 9,5 miljonit krooni. Kas ministeerium on ka eelnevalt vaadanud läbi sõrmede sellele, et valimispropaganda kulutusi tehti MTÜde kaudu?
 
Tagasiside