Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Keskerakonna endine ja praegune aseesimees Enn Eesmaa ja Jaanus Karilaid on veendunud, et Keskerakonna fraktsioon peab eesseisvatel presidendivalimistel näitama üles ühtsust ja sisemist tugevust ning esitama Riigikogule esimesena oma presidendikandidaadi, kelleks erakonna volikogu valis Keskerakonna fraktsiooni aseesimehe Mailis Repsi.

“Keskerakonnal on suur poliitiline šanss lõpetada poliitiliste vastaste jutud erakonna kodusõjast ning erinevate leeride vahelisest vastasseisust,“ ütles Karilaid. „Tänasel päeval on erakonna volikogu valinud erakonna presidendikandidaadiks Mailis Repsi ja loomulikult tuleb meil nüüd seda otsust austada ning teha kõik, et oma kandidaat esimesena Riigikogus üles seada.“

Keskerakonna sisepinged on Karilaiu sõnul poliitiliste konkurentide soovunelm. „28 protsenti ühiskonna toetust näitab seda, et erinevalt poliitilistest konkurentidest valijad normaalseid demokraatlikke protseduure üle ei tähtsusta. Valija võtab seda kui tavalist demokraatia argipäeva,“ sõnas Karilaid.

Presidendiks valitud saamiseks on kandidaadil vaja koguda vähemalt 68 Riigikogu liikme toetus. Kui valimine ebaõnnestub, valib presidendi valijameeste kogu. „Kuna ka presidendikandidaadi ülesanne on saada kahe kolmandiku parlamendi toetus, siis on oluline leida toetust teistest erakondadest ja selleks peab läbirääkimisi alustama kohe,“ lisas Karilaid.

Keskerakonna juhatuse liige Enn Eesmaa loodab, et fraktsioon käitub eelolevatel presidendivalimistel ühtsena. „Mailise ja tema meeskonna valimiskampaania näitajad on seni olnud konstruktiivse töö tulemus. Oleks kõigiti kasulik, et see koostöö laieneb kogu fraktsioonile ja erakonnale,“ sõnas ta.

Lisainfo:
Enn Eesmaa
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige
Tel: 50 24 858

Jaanus Karilaid
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige
Tel: 53 428 029

Tagasiside