Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid täna siseministrile Ken-Marti Vaherile arupärimise Palamuse päästekomando sulgemise osas. Palamuse elanikud pole päästekomando sulgemisega rahul ning leiavad, et vastavad analüüsid on puudulikud.

„Komando jätkamiseks vajalikku 5000 inimese hulka piirkonnas pole arvestatud Luua Metsanduskooli kuni 380 õpilast, kes elavad kohapeal õpilaskodudes,“ selgitas Jõgeva- ja Tartumaalt Riigikokku valitud Marika Tuus-Laul. „Teiseks on analüüsis toodud tulevased kohalesõiduajad reaalsed vaid ideaaltingimustes ning tõenäoliselt kulub talvel raske päästeautoga kohalejõudmiseks aega oluliselt rohkem.“

Tuus-Lauli sõnul on siseministeeriumi esindajad selgitanud, et komandode sulgemises pole probleemi, kuna lahenduseks võiks olla vabatahtlike päästeüksuste rolli suurenemine Eestis. „Ministeeriumi hinnangul vabaneb riiklike komandode ümberkorraldusega eeldatavalt vajalikku tehnikat, mida saab vabatahtlikele suunata ning sobivate hoonete leidmisel loodetakse kohalikele omavalitsustele,“ märkis Tuus-Laul.

„Muide, huvitav on see, et reformierakondlasest maavanem on algatanud toetusallkirjade kogumise päästekomando sulgemise vastu,“ lisas Tuus-Laul.

Minister peab vastama järgmistele küsimustele: kuidas selgitate Palamuse kohta esitatud väärinformatsiooni päästekomandode sulgemise analüüsis? Kuidas on riigil plaanis tagada inimeste turvatunne kui päästekomandode sulgemisega võib õnnetuspaigale kohalesõiduaeg venida mõningates piirkondades isegi üle poole tunni? Kuivõrd seab riiklike päästekomandode asendamine vabatahtlike üksustega kohalikele omavalitsustele lisakohustusi?

Tagasiside