Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid sotsiaalministrile Hanno Pevkurile arupärimise Eestis valitseva meeste ja naiste palgalõhe osas.

„Eurostati andmetel on Eestis meeste ja naiste palkade vahel Euroopa Liidu suurim lõhe,“ selgitas Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Marika Tuus-Laul, „2009. aastal ületas Eesti mees- ja naistöötajate keskmise brutotunnipalga erinevus isegi Euroopa Liidu keskmise pea kahekordselt.“

Tuus-Lauli sõnul on vaatamata madalamale palgatasemele on Eesti naiste haridustase kõrgem kui meestel. „Lisaks samaväärset tööd tegevate meeste ja naiste palkade erinevusele on Eurostati andmetel märgata lõhesid ka sektorite vahel, kus töötavad valdavalt mehed või valdavalt naised.“

„Eelmisel sügisel võttis Riigikogu vastu otsuse, millega tehti Vabariigi Valitsusele ettepanek töötada välja tegevuskava meeste ja naiste palgalõhe vähendamiseks. Sellega seoses soovimegi teada, millal antud oluline dokument valmis saab?“ lisas Tuus-Laul.

Sotsiaalminister peab lisaks vastama järgmistele küsimustele: millised peaksid olema konkreetsed Sotsiaalministeeriumi poolt väljatöötatud meetmed palgalõhe vähendamiseks? Kui suur oli meeste ja naiste keskmise palga erinevus 2010. ja 2011. aastal? Kuidas on Sotsiaalministeeriumil plaanis lisaks tegevuskava väljatöötamisele meeste ja naiste palgalõhet vähendada?

 

Tagasiside