Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid täna sotsiaalministrile Hanno Pevkurile arupärimise HIV ja AIDSi ennetustegevusest noorte hulgas.

„Tõhusaim tee HIVi/AIDSi probleemi lahendamiseks on HIViga nakatumise ennetamine,“ selgitas Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Yana Toom, “kondoomide järjekindel kasutamine on tõhus HIViga nakatumise ennetusvahend, mistõttu on oluline tagada kondoomide kättesaadavus kõigile Eesti inimestele.“

Toomi sõnul on Tervise Arengu Instituudi uuringust aga selgunud, et iga kolmas Eesti noor peab kondoome liiga kalliks. „Samale probleemile on juhtinud tähelepanu ka MTÜ Eesti HIV-positiivsete Võrgustik.“

„Nende poolt on ühtlasi tulnud ka ettepanekud hindade alandamiseks – kondoomide käibemaksumäära alandamine 9%-le; kondoomide hulgi- ja jaemüügi juurdehindluse piirmäärad või kondoomide soetamisega seotud kulude osaline hüvitamine Haigekassa kaudu,“ lisas Toom.

Sotsiaalminister peab vastama järgmistele küsimustele: kuivõrd suureks probleemiks peate kondoomide ülemäära kõrgeid hindu ning kas see võib suurendada HIVsse nakatunute arvu? Millised on olnud Sotsiaalministeeriumi konkreetsed tegevused selleks, et vähendada noorte hulka, kellel jäävad kondoomid kõrge hinna tõttu ostmata ja kasutamata? Kuidas hindate MTÜ Eesti HIV-positiivsete Võrgustiku poolt esitatud ettepanekuid? Kuidas on Sotsiaalministeeriumil plaanis tõhustada HIV ja AIDSi ennetustegevust noorte hulgas?
 

Tagasiside