Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed andsid täna sotsiaalministrile Hanno Pevkurile üle arupärimise, mis puudutab alkoholi liigtarbimist Eestis.  

„TNS Emori analüüsi kohaselt jõid eestlased eelmisel aastal varasemaga võrreldes 11% rohkem alkoholi,“ selgitas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Priit Toobal, „probleemiks on ka noorte liigne alkoholi tarbimine: 2010. aastal oli Eesti 13-aastaste kooliõpilastest alkoholi igakuiseid tarvitajaid tüdrukute seas 14% ja poiste seas 12% ning 15-aastaste seas vastavalt pea 30% ja 25%.“ 

„Alkoholi tarbimise kõrge levikutasemega riikides peetakse tõenduspõhiseks ja kõige kuluefektiivsemaks strateegiaks sekkumist rahvastiku tasemel, milleks on muuhulgas alkoholireklaami keelustamine,“ märkis Toobal. 

Sotsiaalminister peab vastama järgmistele küsimustele: kuidas hindate Sotsiaalministeeriumi tööd alkoholi liigtarbimise vastu võitlemisel, kui eelmisel aastal tarbimine kasvas koguni 11%? Mida on Sotsiaalministeeriumi plaanis ette võtta, et vähendada noorte alkoholitarbimist? Kui kõrgeks peab alkoholi tarbimine Eestis kasvama, et Sotsiaalministeerium oleks valmis alkoholireklaami keelustama? 

13. oktoobril 2011. aastal läbis Riigikogus esimese lugemise Keskerakonna fraktsiooni algatatud seaduseelnõu, mis keelab täielikult alkoholireklaami tele- ja raadiomeedias ning välireklaamina. Seaduse eesmärk on laste ja noorte alkoholi tarbimise ja sellest tulevate tagajärgede vähendamine.

Tagasiside