Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid keskkonnaministrile Keit Pentusele arupärimise, mis soovib vastust Vaivara ja Lõuna-Eesti ohtlike jäätmete kogumiskeskuste rendilepingute osas. 

„Hiljuti kirjeldas ajaleht Äripäev olukorda, kus Vaivara ja Lõuna-Eesti ohtlike jäätmete kogumiskeskustes lõpevad lähiajal seniste rentnikega lepingud, uusi konkursse pole aga välja kuulutatud ning rentnikega pole ühendustki võetud,“ selgitas Riigikogu Keskkonnakomisjoni liige Valeri Korb.  

„Äripäevalt anonüümsust palunud allikate sõnul võib uue konkursiga venitamise põhjuseks olla soov asendada praegused ohtlike jäätmete kogumiskeskuste rentnikud uue firmaga ning venitamine on ministeeriumi tippjuhtide teadlik tegevus,“ märkis Korb.  

Korbi sõnul on jäätmete kogumiskeskused infopuuduses ning seetõttu on häiritud ka ohtlike jäätmete vastuvõtu korraldamine. „Nii küsimegi keskkonnaministrilt hinnangut olukorrale, kus tema ministeeriumi tegevusetuse tõttu on ohtlike jäätmete vastuvõtt häiritud. Lisaks soovivad arupärijad ministri kommentaari väitele, et Keskkonnaministeerium venitab teadlikult konkursi välja kuulutamisega ning püüab konkursi võitmist suunata kindlale ettevõttele.“

Tagasiside