Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid keskkonnaminister Keit Pentusele arupärimise, et saada selgitust, miks Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) hakkab soodustama inimeste sattumist võlaorjusesse müües neile järelmaksuga küttepuid.

„Arvestades küttepuude hetke kõrget hinda, oleks valitsusel võimalik läbi RMK pakkuda soodsa hinnaga küttepuid. Selle asemel aga on valitud välja finantsettevõte Cofi, mis pakub küttepuid järelmaksu ning kõrge intressimääraga,“ selgitas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Tarmo Tamm.

Tamme sõnul on äärmiselt kummaline, et valitsus räägib igapäevaselt majanduskasvust, kuid ometigi oleme olukorras, kus inimesed ei jaksa isegi talvekütet osta ning peavad hakkama kasutama järelmaksu võimalust. „Kuna inimeste ostuvõime on langenud, ei jaksata isegi talvekütet kohe välja osta. Siinkohal on aga äärmiselt alatu sellist olukorda ära kasutada koorides nendelt kõrge intressiga viimasegi raha.“

„Swedbank on teatanud, et neilt on võimalus saada soodsamat laenu kui Cofi poolt pakutav järelmaksuvõimalus, mille intressimäär 24,9% aastas. Mis kriteeriumite alusel valiti välja just antud ettevõte ning miks kindlustatakse sellele ettevõttele nii kõrge kasumimäär?“ imestas Tamm.

„Riigiettevõte, mis peaks töötama riigi ja selle kodanike huvides asub aga hoopis koostööd tegema liigkasuvõtjatega. See pole õige!“ lõpetas Tamm.

 

Tagasiside