Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid täna peaministrile Andrus Ansipile arupärimise rahvaloenduse tulemustest, kus soovitakse teada, mida plaanib valitsus ette võtta pidurdamaks maakondade elanike vähenemist.

„Eesti elanike arv on 11 aastaga langenud 75 816 inimese ehk 5,5% võrra,“ selgitas Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Yana Toom, „kõige enam tekitab muret see, et võrreldes eelmise rahvaloendusega on pea kõikide maakondade elanikkond vähenenud.“

Toomi sõnul võib Eesti elanike arv tegelikkuses veelgi vähenda, sest Soomes töötavad eestlased ei ole oma rännet registreerinud.

„Statistikaamet on rõhutanud, et rahvaloendus on ainus uuring, mis annab põhjaliku statistika selle kohta, kui palju on Eestis elanikke ning millistes piirkondades ja tingimustes elatakse,“ märkis Toom, „need uuringu tulemused on Eesti edasise arengu kavandamiseks üliolulised.“

Arupärijad soovivad peaministrilt teada milliseid järeldusi on Vabariigi Valitsus teinud Eesti püsielanike vähenemisest ning kas pea kõikide maakondade elanikkonna vähenemises nähakse probleemi? Milliseid meetmeid on Vabariigi Valitsusel plaanis rakendada selleks, et pidurdada Eesti maakondade elanikest tühjaks valgumist? Kas rahvaloenduse tulemused ei viita selgelt haldusreformi läbiviimise vajalikkusele?
 

Tagasiside