Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid täna riigikontrolörile Mihkel Oviirile arupärimise maagaasi põhivõrgu eraldamise osas, saamaks teada, kas eelnõu koostanud majandusministeerium võttis arvesse Riigikontrolli märkuseid.

Riigikontroll on juhtinud tähelepanu, et Vabariigi Valitsus on pinnapealselt suhtunud eelnõu võimalike kulude osas maksumaksjatele ja gaasitarbijatele. Võimalik mahukas hinnatõus ja gaasivõrgu sundvõõrandamisega kaasnevad probleemid võivad endaga kaasa tuua üle jõu käiva koorma nii kodutarbijatele kui riigile,“ selgitas Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson. „Majandusminister aga leiab, et põhjalikumaid analüüse pole vaja.“

„Riigikontroll on juhtinud Riigikogu majanduskomisjoni tähelepanu mitmetele eelnõu puudujääkidele,“ lisas Simson, „Riigikontroll leidis, et eelnõu puudulik mõjuhinnang ei võimalda üldse kindlaks teha, kas antud eelnõu aitab suurendada Eestis energiajulgeolekut, varustuskindlust ja konkurentsi.“

Simsoni sõnul soovivad arupärijad teada, kas majandusministeerium on kuidagi reageerinud Riigikontrolli märkustele ning kas sellele on järgnenud ka mingisuguseid tegevusi.  

Lisaks palutakse riigikontrolöri hinnangut, mis põhjusel võib olla jäetud eelnõu analüüs sisuliselt tegemata ning kas sellise eelnõu ja seletuskirja põhjal on üldse Riigikogul võimalik otsustada niivõrd olulist küsimust Eesti gaasituru saatuse osas?

Tagasiside