Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid täna arupärimise keskkonnaministrile Keit Pentus-Rosimannusele Kohtla-Järve poolkoksimäe põlengust ja selle mõjust inimeste tervisele.

„Geoloog Erik Puura hinnangul torkab piirkonna välisõhu seire aruandest silma arvukalt vesiniksulfiidi piirnormi ületamisi, millel on võimalik negatiivne mõju inimeste tervisele,“ selgitas Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Valeri Korb.

„Kevadel ilmnesid esimesed märgid, et Kohtla-Järve poolkoksimäe sisemus põleb ning suveks levis juba tugev väävlihais ja -toss,“ märkis Korb, „sellele vaatamata ei teavitanud Keskkonnaministeerium avalikkust põlengust, sest väidetavalt olid kõik õhukvaliteedi näitajad normis.“

Korbi sõnul on mäe seisund juba niivõrd ebastabiilne, et ehitusfirmad ei julge varinguid kartes enam sinna tehnikat peale saata. „Seoses tekkinud olukorraga küsimegi keskkonnaministrilt, millised on plaanid põlengu kustutamiseks.“

Lisaks peab Keit Pentus-Rosimannus vastama järgmistele küsimustele: miks ei teavitanud Keskkonnaministeerium elanikke koheselt poolkoksimäe põlengust? Miks ei teavitanud Keskkonnaministeerium elanikke koheselt poolkoksimäe põlengust? Kuidas hakatakse pärast tööde lõpetamist jälgima poolkoksiprügila seisundit?

Tagasiside