Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid täna sotsiaalministrile Hanno Pevkurile arupärimise kaitseväekohuslaste tervisest, sest kolme aasta jooksul on ajateenistuseks sobilike noormeeste protsent riigis vähenenud 41%-lt kuni 38%-ni, mis annab märku noorte terviseseisundi halvenemisest.

„Vähene liikumine ning tasakaalustamata, ebaregulaarne toitumine on noorte ülekaalulise peamisteks põhjustajateks, mille tagajärjel võidakse täiskasvanueas haigestuda südame- ja veresoonkonnahaigustesse,“ rääkis Keskerakonna fraktsiooni liige Yana Toom, „ajateenistuseks sobilike noormeeste halb tervislik seisund teeb murelikuks arvestades, et juba mitmed aastad ei ole laste spordiga tegelemise finantseerimine enam kohustuslik ei riigile ega ka kohalikele omavalitsustele.“

Toomi sõnul leidub omavalitsusi, kes suudavad laste ja noorte sporditegevust mingil määral doteerida, kuid jätkub siiski ka omavalitsusi, kus see võimalik ei ole.

„Probleemi süvendab veelgi laste vaesus – ilmselge, et laps, kes on sunnitud toime tulema vaid toimetulektoetusega, on ilma jäetud mitte üksnes täisväärtuslikust toidust, vaid ka võimalusest normaalselt puhata ning osaleda spordiringis, kui selle eest on vaja veidigi maksta,“ märkis Toom.

Minister peab vastama järgmistele küsimustele: kuivõrd problemaatiliseks peate Eesti noormeeste järjest halvenevat terviseseisundit? Millistel põhjustel on Teie hinnangul Eesti ajateenistuseks kõlbulike noormeeste protsent viimastel aastatel järjest langenud? Kas ning kuidas korreleeruvad eespool toodud andmed laste vaesuse näitajatega? Millised peaksid Teie hinnangul olema meetmed kirjeldatud olukorra parandamiseks?
 

Tagasiside