Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitasid esmaspäeval, 4. juunil arupärimise peaministrile Andrus Ansipile Euroopa Komisjoni hinnangute osas, mis näeb Eesti valitsuse tegevuse osas puudujääke.   

„Opositsioon on pidevalt juhtinud valitsuse tähelepanu erinevatele kitsaskohtadele – täpselt neidsamu probleeme rõhutas ka nüüd Euroopa Komisjon,“ rääkis Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson, „nii tõstatati probleemina eraisikute väga kõrge laenukoormus. Samuti on Komisjoni hinnangul liiga kõrge noorte ja pikaajaline tööpuudus ning töötute leibkondade laste vaesusrisk.“ 

„Kriitilised ollakse ka vanemahüvitise süsteemi osas, mis ei pööra piisavat tähelepanu lastele pärast 18 elukuu täitumist,“ lisas Simson.  

Veel tõi Simson välja kriitika kodualuse maamaksu kaotamise osas. „Euroopa Komisjon leiab, et maamaksu kaotamine nõrgestab selgelt linnade ja valdade eelarvet. Kui mujal Euroopas püütakse kohalikke omavalitsusi igati tugevdada, siis Eestis käitub valitsus vastupidiselt.“ 

Seoses Euroopa Komisjoni kriitikaga soovivad arupärijad peaministrilt vastust järgmistele küsimustele: miks on Eestis Euroopa Liidu kõrgeim tarbimismaksudest tulenev maksukoormus ja millal on plaanis seda vähendada? Eesti kapitalimaksude osakaal jääb oluliselt alla Euroopa Liidu keskmisele – millal valitsus seda muuta plaanib? Millised on Valitsuse konkreetsed sammud pikaajalise tööpuuduse vähendamiseks?   Miks ei ole Valitsus siiani muutnud vanemahüvitise süsteemi, kuigi opositsioonierakonnad on korduvalt sellele tähelepanu juhtinud?

Tagasiside